O mnie

Jestem tłumaczką języka niemieckiego i angielskiego. Mogę śmiało powiedzieć, że tłumaczenia (zarówno pisemne, jak i ustne) to mój żywioł! Fascynuje mnie język i jego moc zmieniania rzeczywistości, co szczególnie znajduje odzwierciedlenie właśnie w przekładzie. Jest to bowiem proces umożliwiający komunikację międzyludzką, dzięki któremu bariery językowe przestają mieć znaczenie. Uwielbiam wykorzystywać moje doświadczenie, umiejętności i biegłość językową, aby pomagać moim klientom osiągać ich cele – skutecznie prezentować swoje dokonania w innym języku oraz odnosić sukces na zagranicznych rynkach.

Prowadzenie bloga o cesarzowej Sisi było moim pierwszym poważnym doświadczeniem tłumaczeniowym. Wszystko zaczęło się od bajkowej trylogii z Romy Schneider, która zainspirowała mnie do tego, aby zacząć szukać informacji na temat prawdziwej cesarzowej Elżbiety. W 2007 roku, gdy zakładałam tego bloga, było bardzo niewiele źródeł w języku polskim, traktujących o cesarzowej Elżbiecie, więc chcąc nie chcąc… musiałam tłumaczyć z różnych źródeł – głównie ze stron anglo- i niemieckojęzycznych. Dzisiaj wiem, że było warto! Dzięki temu doświadczeniu nie tylko pogłębiłam znajomość niemieckiego i angielskiego, ale też rozwinęłam w sobie pasję nauki języków obcych. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że prowadzenie bloga o Sisi utwierdziło mnie w przekonaniu, że zawód tłumacza to coś zdecydowanie dla mnie. O specyfice tego zawodu napisałam artykuł, który ukazał się na łamach magazynu Lapsus Calami – zachęcam do lektury!

Moją pasją są jednak nie tylko języki obce i dzieje dynastii Habsburgów, ale także psychologia, fotografia, sztuka i stare kino.

Chętnych do nawiązania współpracy pod kątem tłumaczeń, pisania recenzji lub innych kwestii związanych z blogiem zapraszam do kontaktu!