Cesarzowa Sisi znów na ekranie!

Kochani!
Świętując 14. urodziny bloga (!), spieszę do Was z dobrą wiadomością – obecnie powstają aż trzy produkcje o cesarzowej Sisi:

Pełnometrażowy film „Sisi und ich” w reżyserii Frauke Finsterwalder;


Netflix planuje premierę serialu „The Empress” już wiosną 2022 roku. W rolach głównych wystąpią Devrim Lingnau i Philip Froissant. Na razie zapowiedziano sześć odcinków. Podobno serial ma być oparty na powieściach Allison Pataki, o których pisałam tutaj.

Natomiast mini-serial „Sisi” produkcji RTL/TV NOW reżyserowany jest przez Svena Bohse.

„To nie będzie nostalgiczny serial dla starszego pokolenia, a raczej dla młodszej publiczności. Nie robimy przeróbek – to serial przeznaczony dla widzów XXI wieku. Z akcentem na role kobiece” – zapowiadają twórcy serialu. W rolach głównych: Dominique Devenport jako Sisi i Jannik Schümann jako Franciszek Józef.

Zdjęcia kręcone są w Niemczech, Austrii, a także na Litwie, Łotwie i Węgrzech. W Rydze powstają ujęcia imitujące Wiedeń. Ciekawostką jest fakt, że cesarska karoca została wypożyczona… z Polski 🙂

Z całą pewnością serial nie będzie miał nic wspólnego z cukierkową trylogią z lat 50. Zupełnie inne czasy, inna technologia, inne oczekiwania publiczności…

Miejmy nadzieję, że wszystkie trzy produkcje będą wierne prawdzie historycznej. Jeśli będą choć w połowie tak dobre, jak „The Crown”, to z pewnością będzie co oglądać. Bez względu na wszystko, zawsze będę mieć sentyment do trylogii z Romy Schneider, co nie oznacza, że nie powinny powstawać nowe produkcje o życiu cesarzowej. Oby te były udane! O szczegółach będę (zapewne) informować na Facebooku. Gdy tylko uda mi się obejrzeć całość – oczywiście możecie liczyć na wyczerpującą recenzję 🙂 W międzyczasie zachęcam do lektury mojej leciwej już recenzji mini-serialu SISI (2009).

Źródła obrazków:

cineuropa.com

hollywoodreporter.com

deadline.com

aboutnetflix.com

*

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s